Nepal Halı Yıkama Hizmeti ve Aşamaları

Nepal halılar, sahip oldukları renk ve desenler ile en çok rağbet gören halı çeşitlerinden birisidir. Tibet kültürünün örneklerinden birisi olan bu halılar, Tibet koyunlarının tüylerinden elde edilen ipler ile dokunmaktadır. Yine renklendirilmeleri için özel bitkiler kullanılan Nepal halıları, bu nedenle de canlı ve doğal bir görünüme sahiptirler. Genellikle açık renkte ipler kullanılarak dokunan bu halıların temizliği ise özen gerektirmektedir. Çünkü yanlış yapılan temizlik uygulamaları ile özelliklerini yitirebilirler. Bunun önüne geçmek için Alanya halı yıkama hizmetinden yararlanabilir, halılarınızı uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanabilirsiniz. Peki, Nepal halıyıkama işlemleri nelerdir?

Nepal Halı Yıkama Aşamaları

Günlük hayatımızın vazgeçilmez eşyalarından birisi olan halılar çok sık kullanılmaları nedeniyle sürekli olarak kirlenirler. Tam olarak temizlenmeleri ise ancak profesyonel ekipmanlar ile mümkündür. Söz konusu Nepal halılar olduğunda ise çok daha detaylı ve hassas temizlik işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bunun için Alanya halı yıkama hizmetimizden yararlanabilir, halılarınızın tecrübeli bir ekip tarafından profesyonel ekipmanlar ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Nepal halı yıkama sırasında bu halılara özel işlemler uygulanması büyük önem taşımaktadır. Çünkü Nepal halılar, ipek kozalarından elde edilen iplikler ile dokuma tezgâhlarında dokunmaktadır. İplik ve boya yapısı bakımından oldukça hassas olan Nepal halıların yıkanması sırasında özel ekipman ve deterjanlar kullanılarak özellikleri korunmaktadır.

Bunların yanı sıra Nepal halıların temizliği için kullanılan suyun 18 derece olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde doğal boyalar ile boyanmaları nedeniyle deforme olarak özelliklerini yitirebilirler. Ayrıca Alanya halı yıkama hizmeti sırasında Nepal halılar için özel bitkisel şampuanlar tercih edilmektedir. Böylece leke ve kirler halıya herhangi bir zarar vermeden çıkarılabilmekte ve %100 hijyen sağlanmaktadır.

Nepal halıların durulanması da en az yıkanması kadar özen gerektiren bir işlemdir. Çünkü iyi durulanmayan halılar, zaman içerisinde matlaşır ve sertleşirler. Bu doğrultuda Nepal halı yıkama konusunda güvenebileceğiniz bir firma arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. İşinde uzman bir Alanya halı yıkama firması olarak Nepal halılarınızı özelliklerine uygun olarak yıkayarak ilk günkü temizlik ve parlaklıklarını korumalarını sağlamaktayız.