Zebra Perde Yıkama

Zebra Perde Yıkama, Perdeler odalarımızın en güzel aksesuarlarındandır. Bir çok modeli bulunan perde çeşitlerinde son yıllarda stor ve zebra tipi ürünler çok moda olmuş, bir çok kişi bu ürünlerden satın alarak evinin güzelliğine güzellik katmıştır. Ne varki her iki modelde görüntüsünün güzelliği kadar yıkama konusundaki zorluğuyla da ün yapmıştır. Bu ürünler hem çok hassas hem de dışı kimyasal kaplı durumdadır. Zebra perdeler dışında görünmez bir kimyasal katman bulunduğundan sık temizlenmeye uygun değildir. Hele evde zebra perde yıkama yapılması en uygun olmayan işlerdendir. Bu katman perdeyi beş yıla kadar korumaktadır. Bu sebeple bir çok perde markası da ürünlerine beş yıl kadar garanti vermektedir.

Zebra Perde Nasıl Bir Üründür

Stor perde grubunun en gözde ürünlerinden biri olan bu perdeler görünümlerindeki çizgili yapısı nedeniyle zebra ismini almıştır. Bu perdeler özellikle gündüzleri eve giren ışık miktarını arttırıp aynı zamanda dışarıdan bakıldığında görünmeyen yapısıyla çokça tercih edilmektedir. Ancak bu ürünü alıp bir süre kullanan herkesin aklında şu soru belirmektedir. Zebra perde temizliği nasıl yapılır? Çünkü ülkemizde pek yaygın kullanımda olmayan bir iplik tipiyle üretilen bu perdeler stor grubunda olduğu için de mekanik bir takım aksamları mevcuttur. Yıkanmasını bırakınız amatör ellerde çıkarılırken bile perdeye ciddi hasarlar verildiği gözlemlenmektedir.

Temizlik İçin Profesyonel Destek

Maalesef ülkemizde hanımlar ne kadar zor ya da urun için zararlı olsa da kullandıkları tüm eşyaları kendileri yıkama eğilimindedir. Bu şekilde ev ekonomisine katkıda bulunduklarını düşünen hanımlar önemli bir yanlışa düşmüş durumdadır. Ülkemizde temizlik sektörü oldukça gelişmiş bir rekabete sahne olmakta ve firmalar bir yandan fiyatlarını düşürürken bir yandan da kalitelerini arttırmanın yollarını aramaktadır. İşte bu gerçeğin farkında olan hanımlar evde yıkamak yerine profesyonel destek almakta böylece hem ürünlerin yapılarını koruyarak kullanım sürelerini uzatmakta hem de evde harcanan enerji ve temizlik ürünü maliyetini düşürmektedir. Zebra perde yıkama evde yapılmaması gereken bir iştir.