Shaggy Halı Yıkama

Uzun ipliklerle el dokuma yöntemiyle dokunmuş post görünümlü halılardır. İplik ve boya yapısı çeşitlilik göstermektedir.

SHAGGY (ŞAGİ) EL DOKUMA HALILARIN YIKANMASI

Her halı kendi iplik yapısına, boya yapısına ve dokuma tekniğine göre farklı teknikler uygulanmak suretiyle yıkanır. Cins tespiti halının hangi teknikle yıkanacağının belirlenmesi açısından önemlidir ve bu tespit sırasında SHAGGY EL DOKUMA halı olarak tespit edilmiş halı aşağıdaki kurallar çerçevesinde yıkanır.

SHAGGY (ŞAGİ) EL DOKUMA

Shaggy halı yıkama halılarının yıkama işleminde, yıkama suyu sıcaklığı 25°C üzerinde olmamalıdır. Shaggy El Dokuma halılar, yün halılarla aynı boya dayanıklılığına sahiptir. Bu sebeple yün halıların yıkanmasında kullanılan özel şampuanlarla yıkanmalıdır. Shaggy El Dokuma halılar, tüylerinin yolunmasının ve yıpranmasının önüne geçmek için yumuşak fırçalar kullanılarak yıkanmalıdır. Etkili kimyasalların kullanılması, Shaggy El Dokuma halılarının zarar görmesine sebep olacağından, lekelere müdahale için kullanılacak ürünler özenle seçilmeli, leke çıkarma işlemi dikkatle yapılmalıdır. Durulama işlemi çok iyi yapılmalı, kimyasal kalıntısı içeren halı, asla direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca Shaggy El Dokuma halılar yıkama sırasında uzun süre ıslak kalmamalı yıkama işlemi ivedilikle bitirildikten sonra derhal sıkma işlemi yapılmalı ve halı askıya alınmalıdır.

Şagi halılar evimizde ne kadar hoş bir hava yaratıyor olsa da temizlenmesi de bir hayli sıkıntılı ve zordur. Bu tür halıların içinde biriken toz , saç teli gibi kirleri çok fazla tutması ve halının dip aralarına ulaşmanın zorluğu da temizliğini uğraştırıcı hale getiren etmenlerin başındadır. Bu sebeplerden şagi halıların temizliğini muhafaza etmek zordur ancak Alanya Tuna Halı Yıkama Hizmetleri size bu konuda en uygun çözümleri sunmak için hizmet vermektedir.