El Dokuma Halı Yıkama


El Dokuma Halı Nasıl Yıkanır ?
El Dokuma Halı Yıkama, El dokuma halılar el emeği, göz nuru olan emek verilerek yapılmış olan halılardır. Dolayısıyla bu halıların temizliği de çok basit olmayıp uygun işlemlerden geçirilerek yapılması gerekmektedir. El dokuma halı nasıl yıkanır ve temizliği nasıl yapılır, anlatmaya çalışalım. El dokuması halılar da öncelikle bilinmesi gereken el de yıkma veya kuru temizleme gibi işlemlerin yapılmaması gerektiğidir. Bu tür halıların temizliği için halı yıkama firmalarından yardım alınması en doğru yöntemdir. Bunun için kaliteli bir firma desteği ile el dokuması halılarınızı güzel bir şekilde temizletebilirsiniz.
Halılar Tek Olarak Yıkanmalıdır
Bu halıların yıkama işlemlerinde ki sıra takip edilirken dikkat edilmesi gereken nokta halıların tek tek yıkanması işlemidir. El dokuma halı nasıl yıkanır sorusundaki ilk birinci kısım bu işlemle ilgilidir. Renklerinin birbirine karışmaması için halılarınız tek tek yıkama işleminden geçirilir ve o bu şekilde yıkanmaya başlar. Böylece boyanın akma ihtimaline karşı da önlem alınmış olur. El dokuma halı nasıl yıkanır sorusunun ilk cevabı tek yıkama işlemidir. Halılarınızı yıkama işleminde bu şekilde yol takip edilir.
Tüm Kir ve Tozlardan Arındırılır
Halılarınızın yıkanmak üzere halı yıkma firmasına verildikten sonra el dokuma halı nasıl yıkanır ve temizlenir işlerinin sırasını nasıl anlatalım. Halılarınız yıkanmadan önce bu halıların üzerindeki kaba kir ve tozlar güzelce arındırılır. Bu halılar diğer halılardan daha çok kiri ve tozu biriktirdiği için yıkama öncesinde bu işlem önemlidir.
El Dokuma Halı Yıkama
Halılarınız Uygun Malzemeler İle Yıkanır
Halılarınızın kir ve tozları güzelce arındırıldıktan sonra el dokuma halı nasıl yıkanır sorusunun diğer cevapları uygun şekilde ve uygun malzemelerle yıkanması işlemleri olacaktır. Bunun için halınız kaliteli bir halı yıkama şampuanı ile güzelce yıkanır ve halı şampuanlı suyun içine klor atılması da halınızın parlak görünmesini ve çok daha temiz olmasını sağlayacaktır. El dokuma halı nasıl yıkanır sorusunda son işlemler ise gelberi ile durulama ve sıkma yöntemleridir. Bu işlemlerde usulüne uygun olarak yapıldıktan sonra halınız hemen uygun şekilde serilerek kurutma işlemine geçilir ve halınızın temizlik işlemleri tamamlanmış olur.