Alanya Step Halı Yıkama

Alanya Step Halı Yıkama

Step halılar düzenli aralıklarla süpürülse bile kirlenmeyle beraber toz ve bakteriler halının alt kısmına yerleşir.Yıkama öncesi yapılan bu işlem step halılarda ki tüm yabancı maddeleri halıdan arındırmak için toz alma makinesi kullanılarak yapılanmaktadır.

Toz makinesinde tozu alınan halılar farklı yıkama teknikleri göz önüne alınarak gurup landırılır ve yıkama işlemine geçilir. Step halı yıkama işleminin tüm safhalarında yumaşatılmış su, renk koruyucu, bitkisel ve antibakteriyel halı şampuanı kullanarak yıkama yapmaktayız. Tüm step halı çeşitlerinde güvenle kullandığımız leke çıkarıcılar halının üzerinde ki sabitlenmiş lekeler hariç tüm lekeleri çıkarmakta ve step halıların dokusuna ve renklerine zarar vermeden sonuç alınmaktadır.

Tam otomatik step halı yıkama makinesi diye adlandırdığımız makinenin bantına konan halı baskısı ve devri ayarlanan gezer fırçalar platformun da ıslatma, şampuanlama, fırçalama, gelberi, gibi aşamalardan geçerek yıkanır.Ana yıkama safhası diye adlandırdığımız bu bölümde mümkün olan yeterli temizlik elde edilene kadar yıkama işlemine devam edilir. Ana yıkama aşamasında step halıların tabanı mutlak süratle yıkanmaktadır.

Yıkama işlemi biten halının durulama işlemi eş zamanlı olarak aynı makinede yapılmaktadır.step halıda durulama en önemli safhalardan birisidir. Durulamsı yeterli derecede yapılmadan kurutulan step halı tüm tozları kendisine çeker, normalinden daha çabuk kirlenir, iplikler birbirine geçer, yapış yapış olur, keceleşir ve kokar.

Yıkama işlemi biten step halı rulo tipi sıkma makinesinde sudan arındırılır ve kurutma odasına konarak kurutulur.kurutma işlemi nem alma cihazlar vasıtasıyla 30 ile kırk derece ısıtılan kurutma odalarında yapılmaktadır.Kurutma işlemi biten step halılar son kontrolleri yapılır ve tek tek poşetlenerek adresinize teslim edilirler.