• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

El Dokuması Halı Yıkama Hizmeti

El dokuması halılar, sahip oldukları renk ve desen özellikleri sayesinde bulundukları ortama farklı bir hava katan dekorasyon ürünlerdir. Diğer halı çeşitleri ile karşılaştırıldığında çok daha yüksek fiyatlara satılan el dokuması halılar dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Çünkü yanlış yöntemler ile temizlenmeleri durumunda renk özelliklerini kaybederek deforme olabilirler. Bu sebeple el dokuması halı temizliği için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Bunun için Alanyahalı yıkama hizmetimizden yararlanabilir, el dokuması halılarınızı yıllarca deforme olmadan kullanabilirsiniz. Peki, el dokuması halı yıkama hizmetinin aşamaları nelerdir?

El Dokuması Halı Yıkama Hizmeti ve Aşamaları

El dokuması halıların yıkanması makine halılarına göre çok daha fazla özen gerektirmektedir. Bunun için Alanya halı yıkama işlemlerine başlamadan hemen önce halılar türüne göre ayrılır. Ardından el dokuması halılar için özel işlemler uygulanmaya başlanır. Bu doğrultuda öncelikli olarak yapılan işlem halıların tozlarından arındırılması işlemidir. Tozlarından arındırılan dokuma halılar ıslatılır ve hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir.

El dokuması halı yıkama hizmetinin bir diğer aşaması ise halının gelberi ile durulanmasıdır. Bu işlem sırasında halının tüyleri uzun ise tek yönlü uygulama yapılabilir. Yine gelberi işleminin en temel amacı, halı şampuanının tüy diplerine ve halının hav aralarına kadar işlemesidir. Fakat burada önemli bir diğer önemli nokta, gelberi işleminin el dokuması halılarda organik şampuanlar ile yapılmasıdır. Aksi halde güçlü kimyasal içerikli şampuanlar dokuma halıların renklerinde solmaya sebep olabilir.

Gelberi ve durulama işlemlerinin ardından halılar hızlı bir şekilde sıkılır. Fakat bu sırada deforme olmamaları açısından tek başına sıkılmaları sağlanır. Son olarak sıkma kazanından alınan halı açılır ve askılara yerleştirilir. Halı kurutma odalarında kurumaya bırakılan halılar, tam anlamı ile kuruduklarında uygun şekilde poşetlenerek adrese teslim edilmektedir.

El Dokuması Halı Yıkama Fiyatları

Alanya halı yıkama fiyatları belli kriterlere göre değişiklik gösterir. Bahsi geçen kriterlerin başında ise halının metrekaresi gelmektedir. Ayrıca el dokuması halılara özel işlemler uygulanması nedeniyle ödenmesi gereken ücret daha yüksek olacaktır. Eğer siz de el dokuması halılarınızın uygun şekilde temizlenmesi için profesyonel bir Alanya halı yıkama firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, kaliteli ve güvenilir hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.