• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Şagi Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Şagi (shaggy) halılar, bulundukları ortama hoş ve sıcak bir hava katan ürünlerdir. Ancak bu halıları herhangi bir şekilde deforme olmadan temizlemek profesyonellik gerektirmektedir. Çünkü shaggy halılar, uzun tüylere sahip halılardır ve bu nedenle kirler derinlere hapsolmaktadır. Yine evde geleneksel yöntemler ile tam anlamı ile temizlemeleri ise neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle şagi halılarda %100 hijyen sağlamak için en ideal yol profesyonel halı yıkama hizmetinden yararlanmaktadır. Eğer siz de şagi halı yıkama hizmeti alabileceğiniz işinde uzman bir Alanya halı yıkama firması arıyorsanız bizi tercih edebilir, tam anlamı ile hijyene kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Peki, şagi halıların yıkanması sırasında uygulanan işlemler nelerdir?

Şagi Halı Yıkama İşlemleri

Shaggy halılar, özellikle son dönemlerin en popüler halı çeşitlerinden birisidir. Post görünümlü bu halıların uzun tüyleri nedeniyle kir, toz ve bakterilerden arındırılmaları zor ve zahmetli bir iştir. Ancak halı yıkama hizmeti sırasında kullanılan profesyonel ekipmanlar sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde temizlenirler. Bu doğrultuda Alanya halı yıkama hizmeti sırasında öncelikli olarak halı belirtilen adresten alınır ve fabrikaya getirildiğinde türüne göre ayrılır. Ardından full otomatik toz alma makinelerine atılır ve bu işlem sırasında tüm tozlarından arındırılır. Toz alma işleminin ardından ön yıkama ve çalkalama makinelerinde yıkanır. Ancak yıkama işlemi sırasında halıya zarar vermeyecek nitelikte özel şampuanlar kullanılır.

Şagi halı yıkama sırasında uygulanan bir diğer işlem ise sıkma aşamasıdır. Bu aşamada sularından arındırılan halı kurutma odalarına alınır ve tam anlamı ile kuruduktan sonra özenle paketlenerek belirtilen adrese teslim edilir.

Şagi Halı Yıkama Fiyatları

Özellikle şagi halıların tüylerinin uzun olması nedeniyle derinlerindeki kir, toz, ölü deri ve kıl gibi istenmeyen maddelerin arındırılması çok daha zordur. Üstelik bahsedilen bu maddeler uzun süre halıda kaldıklarında bakteri oluşumuna neden olarak insan sağlığını tehdit ederler. Ancak Alanya halı yıkama hizmeti sayesinde halının derinliklerindeki zararlı maddelerden tamamen kurtulmak ve tam anlamı ile hijyen sağlamak mümkündür.

Şagi halı yıkama fiyatları ise bu halıların yıkanmasının diğer halılara göre biraz daha zor olması nedeniyle farklıdır. Ancak fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, işinde uzman bir halı yıkama firması ile çalışmanın farkını yaşayabilirsiniz.