• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Halı Yıkama Hakkında Merak Edilenler

Halı temizliği için en etkili yöntem halı yıkamadır. Fakat evde uygulanan halı yıkama işlemleri ile halıların üzerindeki kir, toz ve bakterilerin tam anlamı ile uzaklaştırılması oldukça zordur. Ayrıca evde yapılan yıkama işlemi ile halılar tamamen temizlenmediği gibi kurutma için uygulanan yöntemler de yetersiz kalacaktır. Çünkü evlerde halı kurutma için tek yol halıyı güneşe maruz bırakmaktır. Oysa direkt olarak güneşe maruz kalan halıların rengi solar ve yıpranırlar. Bu gibi olumsuzluklar ile karşılaşmamak adına profesyonel ekip ve ekipmanlar ile sunduğumuz Alanya halı yıkama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Profesyonel Alanya Halı Yıkama ile İlgili Merak Edilenler

Profesyonel halı yıkama hizmeti, her ne kadar avantajlı bir hizmet olsa da kişilerin bu hizmet ile ilgili merak ettiği birçok konu mevcuttur. İşte halı yıkama ile ilgili en çok merak edilen konular…

Halı Yıkama Sırasında Kullanılan Ürünler Halılara Zarar Verir mi?

Profesyonel halı yıkama ilgili en çok merak edilen konulardan birisi yıkama sırasında kullanılan ürünlerin halının deforme olmasına sebep olup olmadığı yönündedir. Ancak Alanya halı yıkama hizmeti sırasında halıların türüne özel ürünler kullanılır ve bu ürünlerin hepsi kaliteli ürünlerden oluşur. Ayrıca halı temizlik ürünleri güçlü leke çıkarıcı özellikleri sayesinde halı altlıklarının çok fazla ıslanmasını önlerler. Bu sayede halılarda herhangi bir çekmeye de neden olmazlar. Yine bu ürünler, halıların rengini de korur.

Bir Defa Yıkanan Halılar Daha Çabuk Kirlenir mi?

Halıların temizliği için tercih edilecek halı yıkama firması büyük önem taşımaktadır. Çünkü kalitesiz temizlik ürünleri kullanan firmalar tarafından yıkanan halılar çok daha kısa sürede kirlenmektedir. Ancak profesyonel ekipmanlar ve kaliteli temizlik ürünleri kullanarak yapılan bir temizlik sonrasında uzun süre boyunca kirlenmeden kullanılabilirler. Bu doğrultuda özellikle güçlü vakumlama ve pH dengeli bir durulama ile halılar tam anlamı ile temizlenir ve kullanılan antibakteriyel temizlik ürünleri sayesinde uzun süre hijyenik kalırlar.

Halıların Kuruması Ne Kadar Sürer?

Alanya halı yıkama sonrasında halıların kuruması çok uzun bir zaman almaz. Çünkü halılar özel kurutma odalarında kurutulmaktadır. Bu kurutma odaları sayesinde halılar hem daha hızlı hem de daha sağlıklı bir şekilde kurur.

Halı Yıkama Fiyatları Ne Kadardır?

Halı yıkama fiyatları yıkanacak halının türüne ve metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ancak hem fiyatlar hem de diğer merak ettiğiniz diğer konular ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için hemen bizimle iletişime geçebilir, profesyonel bir firmadan hizmet almanın farkını yaşayabilirsiniz.