• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Step Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Step halı, aslına bakılırsa bir halı türü değil halı markasıdır. Fakat bu marka tarafından üretilen halıların cinsi de zaman içerisinde step halı olarak anılmaya başlanmıştır. Hatta günümüzde pek çok marka step halı adı altında halı üretmektedir. Yine bu halılar, iki ayrı dokumanın birbirine yapıştırılması ile oluşturulmaktadır. Ancak yapıştırma işlemi sırasında özel kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal maddelerin herhangi bir zarar görmemesi adına temizlenmeleri sırasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda step halı yıkama için mutlaka profesyonel hizmet sunan halı yıkama firmaları ile çalışılmalıdır. Eğer siz de step halılarınızın doğru yöntemler ile temizlenmesini sağlayacak işinde uzman bir Alanya halı yıkama firması arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Step Halı Yıkama Aşamaları

Step halılar, düzenli olarak süpürülseler de içine tozu ve kiri hapsederler. Bu toz ve kirler halılardan kısa süre içerisinde uzaklaştırılmazsa bakteri oluşabilir. Bakteriler ise özellikle astım, bronşit gibi üst solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler için ciddi risk taşımaktadır. Bu doğrultuda belli periyotlar ile Alanya halı yıkama hizmetinden yararlanmak gerekmektedir. Ancak halı yıkama için tercih edilecek firmanın deneyimli personeller ve modern ekipmanlar ile hizmet sunması büyük önem taşımaktadır.

Bunların yanı sıra step halı yıkama için öncelikli olarak halılar belirtilen adresten alınarak fabrikaya getirilir. Halıların türüne göre ayrılmasının ardından öncelikli olarak toz alma işlemi uygulanır. Bu sayede step halılar içerisindeki toz ve diğer maddeler uzaklaştırılır. Tozundan arındırılan halılar özellikleri de göz önünde bulundurularak yıkama işlemine alınır. Yıkama işlemlerinin tüm aşamalarında antibakteriyel halı şampuanı, renk koruyucu ve yumuşatılmış su kullanılır. Yine tam otomatik makinelere yerleştirilen step halılar; ıslatma, şampuanlama, fırçalama ve gelberi işlemlerine tabi tutulur.

Step halıların tabanlarındaki astar yıkanmalarını zorlaştırır. Ancak halı yıkama işlemi sırasında mutlaka tabanlar da yıkanmalıdır. Yıkama işlemi tamamlanan halılar iyice durulanır. Yeterince durulanmayan halılar ise tüm tozu içine çeker ve kısa sürede kirlenir. Ayrıca halının iplikleri birbirine geçer ve kötü bir görünüme neden olur.

Son olarak sıkma makinesinde sularından arındırılan halılar kurutma odalarına alınır. Kurutma işlemi, 30-40 derece ısıtılan kurutma odalarında gerçekleştirilir. Tam anlamı ile kuruyan halılar uygun şekilde poşetlenerek adreslerine teslim edilirler.

Siz de step halı yıkama hizmeti almak için profesyonel ekip ve ekipmanlar ile hizmet sunan bir Alanya halı yıkama firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, step halılarınızda %100 hijyen sağlayabilirsiniz.