• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Profesyonel Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından birisi halılardır. Halılar, diğer mobilya ve dekorasyon unsurları ile uyumlu renk ve desenlerde tercih edildiğinde, oldukça şık ve uyumlu bir görünüm sergileyebilirler. Ancak ev dekorasyonu adına büyük önem taşıyan halılar, aynı zamanda kirlenmeye ve lekelenmeye açık unsurlardır. Halıların üzerinde biriken bu kir ve lekeler zaman içerisinde sağlığı tehdit eder bir duruma gelebilir. Halılarda tam hijyen sağlamak için ise en ideal olanı halı yıkama hizmetinden faydalanmaktadır. Bu anlamda Alanya halı yıkama firmaları arasında hizmet kalitesi ile ön plana çıkan Tuna Halı Yıkama, halıları özelliklerine göre sınıflandırarak özel makinelerde yıkamakta ve %100 hijyen sağlamaktadır.

Alanya Halı Yıkama Hizmeti ve Halı Yıkama Aşamaları
Halı yıkama hizmetinden faydalanmak isteyen müşterilerin taleplerini iletmelerinin ardından halılar belirtilen adresten alınarak araçlara yüklemektedir. Ancak bu aşamada en önemli noktalardan birisi, müşterilerin halılarının karışma ihtimalidir. Profesyonel bir halı yıkama firmasının müşteriden teslim aldığı halıları numaralandırması gerekmektedir. Bu sayede halının kimden, ne zaman, nereden alındığı kaydedilir ve karışma riski ortadan kaldırılır.

Halıların Cinsine Göre Ayrıştırılması
Alanya halı yıkama firmaları arasından tercihte bulunurken firmanın halı yıkama için özel ekipmanlara sahip olup olmadığını öğrenmenizde fayda vardır. Çünkü her halı aynı işlemler uygulanarak temizlenemez. Tuna Halı Yıkama olarak yıkama işlemine geçmeden önce halıları iplik ve tüy yapılarına göre sınıflandırmaktayız. Bu sayede deforme olmalarının ve herhangi bir şekilde zarar görmelerinin önüne geçilir.

Toz Alma İşlemi
Cinsine göre ayrıştırılan halılar, toz alma işlemine tabi tutulur. Bu işlem ise son sistem makinelerde gerçekleştirilmektedir. Yıkama işlemlerine başlamadan önce toz almanın en önemli nedeni ise toz, halının kir ve saç kılı gibi derinlere işleyen maddelerden arındırılmasıdır.

Halı Yıkama Aşaması
Halılar tozlarından arındırıldıktan sonra son teknoloji makinelerde özel halı yıkama kimyasalları kullanılarak yıkanmaktadır. Ardından herhangi bir şekilde zarar vermeden sıkılarak %96 oranında sularından arındırılırlar. Ayrıca sıkma işlemi ile halıların üzerinde dalga dalga leke kalması da önlenmiş olur. Geniş alanlarda kurumaya bırakılan halıların kurumalarının ardından hav alma makinelerinde kalite kontrolü yapılır ve steril ambalajlama sistemi sayesinde tek tek paketlenerek ücretsiz olarak adrese teslim edilirler.
Siz de halılarınızda %100 hijyen sağlamak için işinde uzman bir Alanya halı yıkama firması ile çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilir; uygun fiyatlara halı kaliteli bir halı yıkama hizmeti alma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.