• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Evcil Hayvan Olan Evler İçin Halı Yıkamanın Önemi

Evcil hayvanlarımız en yakın dostlarımızdır. Onlarla vakit geçirmek ve aynı evi paylaşmak oldukça keyiflidir. Ayrıca evde bir hayvan beslemenin stresi azalttığı ve insan ömrünü uzattığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Ancak evcil hayvan bakımı ciddi bir sorumluluk gerektirir. Çünkü düzenli bakımlarının yapılması büyük önem taşımaktadır. Aksi halde hem de evcil hayvan hem de sahibi ciddi sağlık sorunları yaşayabilir. Yine evcil hayvan bakımı ile ilgili en önemli noktalardan birisi de evde hijyenin sağlanmasıdır. Kedi ve köpek gibi hayvanlar, halıların üzerinde tüy veya idrar lekesi bırakabilirler. Bunların halıdan tam anlamı ile uzaklaştırılması için silmek yeterli gelmez. Bu doğrultuda mutlaka işinde uzman bir Alanya halı yıkama firmasından destek alınmalıdır.

Alanya Halı Yıkama ile Hijyenik Ortamlar

Standart kullanımda dahi sıklıkla kirlenen halılar, evcil hayvanların bulunduğu evlerde çok daha hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Çünkü kedi köpek gibi hayvanların dönemsel olarak döktüğü tüyler ve ne kadar eğitimli olursa olsunlar yaşanan kazalar, halıların kirlenmesine neden olmaktadır. Bunlar insan sağlığı açısından ciddi anlamda tehlike yaratabilmektedir. Özellikle solunum yolları ile ilgili bir rahatsızlığınız mevcutsa ve bir evcil hayvan sahibiyseniz Alanya halı yıkama hizmetinden sık sık yararlanmanız, sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır.

Evcil hayvanların neden olduğu lekeler, halı üzerinde ne kadar uzun süre kalırsa o kadar zarar verecektir. Özellikle el dokuması halılarda bu nedenle renk değişimleri meydana gelebilir. Bu lekelerin oluşmasının üzerinden çok fazla vakit geçmeden bir halı yıkama firması ile iletişime geçmeniz, hem sağlığınız hem de halılarınızın deforme olmaması açısından gereklidir.

Bunların yanı sıra evcil hayvanların neden olduğu kir ve lekelerin çıkarılması için evde de birkaç yöntem denenebilir. Bunlardan birisi de marketten alınan leke çıkarıcılar ile halı temizliği yapmaktır. Bu temizlik ürünleri, hijyen konusunda belli bir noktaya kadar yarar sağlayabilirler. Ancak unutmamalısınız ki, marketten alınan temizlik ürünlerinin içeriğinde çeşitli kimyasallar yer alır ve bu kimyasallar halınızın deforme olmasına neden olur. Ayrıca silerek halınızda %100 hijyen sağlamanız mümkün değildir. Bu nedenle evinizde hem evcil hayvanınız hem de kendiniz için hijyenik bir ortam yaratmak için Alanya halı yıkama hizmetimizden yararlanabilir, profesyonel ekip ve ekipmanlar ile sunduğumuz hizmetimizden hemen yararlanabilirsiniz.