• +90 (532) 396 86 94 (ALANYA)
  • +90 (242) 528 42 65 (ALANYA)
  • +90 (242) 572 31 11 (GAZİPAŞA)

Halı Türüne Özel Halı Yıkama Hizmetleri

Sağlık açısından halı temizliği büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de belli periyotlar ile halı yıkama işlemini gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır. Özellikle evinde küçük çocuğu bulunan ebeveynlerin halı temizliği konusuna ayrıca önem göstermeleri gerekmektedir. Çünkü silme işlemi ile halılarda tamamen hijyen sağlanması mümkün değildir. Bu da halı üzerinde oyunlar oyun oynayan çocukların alerji ve solunum yolu rahatsızlıkları ile karşılaşmalarına neden olabilir. Bu anlamda halıların türü göz önünde bulundurularak yıkanma büyük önem taşımaktadır. Alanya halı yıkama firmaları arasında sunduğu profesyonel hizmet ile ön plana çıkan Tuna Halı Yıkama; halılarınıza türüne göre özel işlemler uygulamakta ve zarar görmeden temizlenmelerini sağlayarak ücretsiz olarak adresinize teslim etmektedir.

Alanya Halı Yıkama Hizmetleri
Daha önce de belirttiğimiz gibi her halı aynı işlemler uygulanarak yıkanmamalıdır. Eğer bu duruma dikkat edilmez ve her halı türü için aynı işlemler uygulanırsa, deforme olmasına neden olunabilir. Bu anlamda mutlaka işinde uzman bir Alanya halı yıkama servisi ile çalışmalısınız. Peki, hangi halı türü nasıl yıkanmalıdır?

Çin Nepal Halı Yıkama
Nepal halılar, diğer halı çeşitlerine göre farklı yöntemler ile temizlenir. Bunun için yıkama suyunun 18 dereceden fazla olmaması gerekir. Yine kaliteli temizlik malzemeleri ve yumuşak fırçalar kullanılarak yıkanmaları büyük önem taşır.

El Dokuma Halı Yıkama
El dokuma halıların temizliği, profesyonellik gerektiren bir iştir. Eğer bu halılar bilinçsiz bir şekilde yıkanırsa, halılarda telafisi mümkün olmayan renk değişimlerine neden olunabilir. Bu anlamda el dokuması halı yıkama işlemleri sırasında özel solüsyon ve ekipmanlar kullanılmalıdır. Böylece ipliklerinin doğallığı bozulmadan temizlenmeleri sağlanır.

Shaggy (Şagi) Halı Yıkama
Post görünümüne sahip olan şagi halılar, diğer halı türlerine göre daha uzun ipliklere sahiptir. Farklı renklerde üretilen bu halıların boyasının akmaması adına 25 dereceyi geçmeyecek sıcaklıkta yıkanmaları şarttır. Ayrıca yün halılara benzer özellikte olmaları nedeniyle kaliteli şampuanlar ile yıkanmaları da önemlidir.

Step Halı Yıkama
Step halıların iplik yapıları narin ve hassas olduğu için ovalama fırçası sert olmamalı. Eğer dikkatli bir şekilde yıkanmazlarsa birkaç yıkama sonrasında ipliklerin yapısı bozulur ve kötü bir görünüm alırlar. Bu anlamda Tuna Halı Yıkama olarak halılarınızı el dokuması ya da makine halısı olarak ayrıştırdıktan sonra uygun işlemler uygulayarak yıkamaktayız. Eğer siz de işinde uzman bir Alanya halı yıkama firması ile çalışmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir, güvenilir ve kaliteli bir hizmet almanın farkını yaşayabilirsiniz.