Halı Yıkamanın Sağlık Açısından Önemi

Yapılan araştırmalara göre insan bedeni günde 1 ile 3 gram arasında ölü deri dökmektedir. Yine ortalama bir evde yıl içerisinde 4 kilogram kadar toz oluşmakta ve bu tozlar pek çok alerjik hastalığa neden olmaktadır. Bunların yanı sıra yapılan araştırmalar sonucunda alerjiyi tetikleyecek miktarda tozun toplandığı evlerin en tehlikeli noktaları arasında halılar da yer almaktadır. Halılar üzerinde kir ve toz nedeniyle oluşan akarlar, önemli alerjen üreticileridir. Bu nedenle sürekli olarak kullanılan halıların birkaç ayda bir yıkanmaları oldukça önemlidir. Halıların sağlık açısından tehdit olmaktan çıkmaları ve derinlemesine temizlenmelerinde profesyonel halı yıkama hizmetinin yeri ayrıdır. Alanya halı yıkama firmaları arasında sektördeki tecrübesi ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile ön plana çıkan Tuna Halı Yıkama; sahip olduğu modern halı yıkama ekipmanları sayesinde halılarınızın derinlemesine temizlenmesi sağlamaktadır.

Alanya Halı Yıkama Hizmeti ile Halılarınızda %100 Hijyen Sağlayın

Uzun süre temizlenmemiş aşırı kirli halılar, sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bu nedenle halılarda hijyen sağlanması alerjik hastalıklar ile karşılaşmamak için bir zorunluluktur. Özellikle bebek bulunan evlerde halı hijyeni çok daha önemlidir. Çünkü emeklemeye yeni başlayan bebekler halılar ile sürekli temas halindedir. Kirli halılar ile temas sonucunda alerji ve enfeksiyon gibi rahatsızlıklar ile karşılaşabilirler. Bahsedilen bu olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için halılarda %100 hijyen sağlandığından emin olunmalıdır. Bunun için de halıların profesyonel ekipmanlar ile temizlenmesi şarttır.
Halılarınızda tam anlamı ile hijyen sağladığınızdan emin olmak ve hem çocuğunuzun hem de kendi sağlığınızı korumak için işinde uzman bir Alanya halı yıkama firması olan Tuna Halı Yıkama ile çalışabilirsiniz. Halı yıkama sektörüne yıllarını veren bir firma olarak halılarınız adresinizden ücretsiz olarak almakta ve türüne göre ayrıştırılarak antibakteriyel halı yıkama şampuanları ile halı yıkama makinelerinde iyice temizlemekteyiz. Bu sırada halıfleks yıkama, kilim yıkama, makine halısı yıkama ve yün halı yıkama için özel işlemler uygulanır. Hijyenik ortamlarda tamamen kurumaları sağlandıktan sonra yine adresinize teslim edilir. Siz de uygun fiyatlara hizmet sunan alanında tecrübeli bir Alanya Halı Yıkama firması ile çalışmak isterseniz bizimle irtibata geçebilir, güvenilir hizmet almanın farkını yaşayabilirsiniz.