Profesyonel Halı Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız eşyalardan birisi olan halıların temizliği için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında evde silme ve yıkama gibi yöntemler de bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler ile tam anlamı ile hijyen sağlamak mümkün değildir. Derinlemesine halı temizliği için en ideal olanı ise profesyonel halı yıkama hizmetidir. Çünkü bu hizmet sırasında her halı türü için özel yöntemler kullanılır ve tam anlamı ile temizlenmeleri sağlanır. Alanya Tuna Halı Yıkama ise halılarınızın temizliği için kurulduğu günden bu yana kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Siz de halılarınızı emanet edebileceğiniz güvenilir bir Alanya halı yıkama firması arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Profesyonel halı yıkama, kişilerin kendi imkânları ile yaptıkları halı temizliğinden çok daha karmaşık bir işlemdir. Çünkü her halı türü için farklı yöntem kullanılır. Örneğin; Alanya yün halı yıkama hizmeti almak istediğinizde halınızın hassas yapısının zarar görmemesi adına özel işlemler uygulanır. Yine Çin Nepal halı yıkama, el dokuma halı yıkama ve şagi halı yıkama gibi işlemler sırasında da halının türü göz önünde bulundurulmaktadır. Peki, genel olarak bakıldığında profesyonel halı yıkama aşamaları nelerdir?

Alanya Halı Yıkama İşlemleri
Profesyonel halı yıkama işlemleri öncesinde ilk aşama, halıların ücretsiz olarak adreslerinden alınmasıdır. Bu anlamda halılarınızın temizlenmesi için firmamızı tercih ettiğinizde, halılarınız evinizden personelimiz tarafından alınarak araçlara yüklenir. Yine halınızın diğer müşterilerin halıları ile karışmaması adına numaralandırma işlemi de gerçekleştirilmektedir.

Halı yıkama fabrikasına getirilen halıların temizlenmesi adına en önemli nokta toz alma işlemidir. Toz alma makinesi ile gerçekleştirilen bu işlem sayesinde halının içinde tozlar ve kaba pislikler tamamen uzaklaştırılır. Ardından ise halı yıkama işlemine geçilir. Halılar, yıkama işlemi için içi su ve halı yıkama deterjanı ile dolu havuzda bekletilir. Kirlerin yumuşatılması amacı ile yapılan işlem sonrasında halılar tam otomatik makinelerde iyice temizlenir ve durulama aşamasına geçilir. Su tatbik edilerek durulanan halılar kurutma için hijyenik alanlarda bekletilir. Son kontrolleri gerçekleştirilen halılar özel ambalajlar ile paketlenip teslimata hazır hale getirilir ve personelimiz tarafından adreslerine teslim edilir.
Siz de profesyonel bir hizmet alabileceğiniz Alanya halı yıkama firması ile çalışmak istiyorsanız bizi tercih edebilir; güvenilir, kaliteli ve uygun fiyatlı halı yıkama hizmeti alabilirsiniz.